Články
Seznamte se s tématy přístupnosti v následujících článcích a případových studiích.
Kategorie
Jak na workshopy k univerzálnímu designu. Sdílíme zkušenosti z workshopů o přístupnějších službách v knihovnách, turismu a digitálním prostředí
Zlin Design Week 2023 nabídl sérií workshopů zaměřených na přístupnost s cílem přinést know how univerzálního designu blíže odborníkům. Každý z nich přinesl řadu "aha momentů" knihovníkům, úředníkům i marketérům. Cíle, základní harmonogram i doporučení pro organizátory podobných workshopů sdílíme pro další inspiraci.
10 nejčastějších předsudků o inkluzivním designu
O inkluzivním designu a architektuře panuje mnoho předsudků a mylných představ. Ty jsou způsobeny nedostatečným pochopením nebo přílišným zjednodušením. Následující věty odhalují a vyvracejí některé z nejčastějších předsudků.
Kdy se začít věnovat inkluzivnímu designu a přístupnosti ve vašem týmu?
Všechny aktivity, týkající se zpřístupňování vašich služeb a inkluzivního designu jsou neoddělitelně navázány na designovou vyspělost vaší organizace. Ptáte se, co to je? Článek popisuje různé modely popisující UX vyspělost týmů a organizací.
Jak dobře vybrat konzultanta na přístupnost a inkluzivní design
V roce 2025 vstoupí v platnost Evropský zákon o přístupnosti a je tedy nejvyšší čas seznámit svou organizaci s tím, co přístupnost vlastně znamená pro naše podnikání. V článku Radka Pavlíčka, který je převzat z blogu Poslepu.cz se seznámíte, jak vybrat správného konzultanta na toto téma.
Stokke nebo Oxo. První seznámení s univerzálním designem
Mají něco společného člověk na vozíku, maminka s kočárkem, vaše babička a váš kamarád, co si nedávno zlomil ruku? Každý z nich ocení, aby svět kolem nás, věci a služby, které každodenně používáme, byly použitelnější a přístupnější.